Logo wesolewakacje
Dodaj obiekt
Logowanie

Przewodnik WesoleWakacje.pl

ZNAJDZIESZ TU CIEKAWE I PRZYDATNE WSKAZÓWKI JAK SPĘDZIĆ WAKACJE Z DZIEĆMI W NAJLEPSZYCH MIEJSCACH W POLSCE

zimowe atrakcje dla dzieci

TOP 5 Zimowych atrakcji dla dzieci

Poznajcie naszą listę TOP na Zimowe atrakcje dla dzieci w Polsce

Wszyscy kochamy lato, ale nie ma sensu żałować, że już się skończyło. Po pierwsze nadejdzie kolejne, a po drugie – zima też jest fajna. Nawet bardzo!

W okresie zimowym możemy liczyć na szereg różnorodnych atrakcji. Trzeba tylko wiedzieć na co zwrócić uwagę. Spokojnie. Tę pracę wykonaliśmy za Was.

Poniżej lista TOP 5 polskich, zimowych atrakcji dla dzieci. Stworzyliśmy ją specjalnie dla Was – z miłości do zimy!

Rodzinne zimowe atrakcje w Polsce

Zimowe atrakcje dla dzieci są bardzo liczne. Co powiecie na spacer po lodowym labiryncie, zimowy park rozrywki, a może kolejkę leśną? Opcji jest mnóstwo. Grunt to je poznać i wybrać… od których zaczniemy! Bo przecież trzeba je wypróbować wszystkie, prawda? : )

Labirynt Zakopane
Fot. snowlandia.pl

Zimowa atrakcja nr 1 – lodowy labirynt

Śnieżny Labirynt to niezwykła propozycja dostępna w stolicy polskich Tatr – Zakopanem. Znana jest nie tylko w Polsce czy Małopolsce, ale tak naprawdę na całym świecie. I trudno się dziwić! Śnieżny labirynt tworzony jest z kilkudziesięciu tysięcy śnieżnych bloków, których powierzchnia przekracza 2 tysiące metrów kwadratowych!

Nie zawsze labirynt otwierany jest początkiem zimy. Wszystko zależy od warunków atmosferycznych, więc trzymamy mocno kciuki, aby w tym sezonie udało się jak najszybciej zrobić wielkie otwarcie. Jednak niezależnie od terminu zawsze warto czekać – labirynt jest naprawdę imponujący i nie ma osoby, na której nie zrobiłby wrażenia. By dać dowód tym słowom, warto opowiedzieć o skali tego przedsięwzięcia.

Mianowicie labirynt tworzony jest ze sztucznego śniegu – jego produkcja oraz budowa całego labiryntu zajmują około miesiąca. Efektywne prace mogą jednak mieć miejsce tylko wtedy, gdy panują ujemne temperatury. Warto wspomnieć również o tym, że labirynt jest częścią zimowego parku rozrywki, w którym, jak nietrudno się domyślić, występuje mnóstwo atrakcji, m.in. replika w skali 1:10 słynnej piramidy w Gizie, mini zoo czy tor saneczkowy.

Jak widać w Zakopanem wszystko jest możliwe. To miejsce po prostu kipi od atrakcji nie tylko dla dzieci.

zimowe atrakcje dla dzieci
Fot. tatromaniak.pl

zimowe atrakcje dla dzieci
Fot. zakopane.pl

Zimowa atrakcja nr 2 – Bieszczadzka Kolejka Leśna

Co powiecie na wyprawę kolejką przez bieszczadzkie tereny? Brzmi jak z bajki, tymczasem skorzystanie z takiej fantastycznej atrakcji jest na wyciągnięcie ręki. Bieszczadzka Kolejka Leśna zachwyca od lat i zawsze stanowi doskonałe urozmaicenie zimowych pobytów nie tylko dzieciom, ale także dorosłym.

Kolejka wąskotorowa porusza się trasą, która została wyznaczona już przed I wojną światową. Zanim kolejka stała się atrakcją turystyczną, minęło sporo czasu. Na szczęście dzisiaj działa aktywnie szczególnie w okresie ferii. Główna stacja mieści się w Majdanie, czyli w części wsi Cisna. Stąd pociąg wyrusza do Balnicy i następnie wraca do Majdanu. Cała przejażdżka trwa około 2 godzin.

Lokomotywa lub parowóz ciągnie ze sobą cztery półotwarte wagony. Każdy z nich ogrzewany jest przez piecyki opalane drewnem. Przejazd kolejką to atrakcje nie tylko w postaci widoków. Podróżni piją razem ciepłą herbatę oraz pilnują ognia. Każdy kto odwiedzi Bieszczady zimą nie może zapomnieć o Bieszczadzkiej Kolejce Leśnej. To naprawdę wspaniała atrakcja dla całej rodziny!

zimowe atrakcje dla dzieci
Fot. bieszczader.pl

zimowe atrakcje dla dzieci
Fot. esanok.pl

Zimowa atrakcja nr 3 – Wioska św. Mikołaja

Za co dzieciaki kochają zimę? Między innymi za obecność św. Mikołaja! Ten bohater z siwą brodą w czerwonym kubraczku zawsze wzbudza dużo emocji nie tylko w okolicach Bożego Narodzenia, ale w całym okresie zimowym. Mikołaj może (a nawet powinien!) nam towarzyszyć także podczas ferii.

W województwie świętokrzyskim warto odwiedzić Szwajcarię Bałtowską. W zimie znajdziemy tutaj magiczną wioskę św. Mikołaja. To niezwykłe miejsce, któremu warto poświęcić sporo czasu. Jeżeli naprawdę chcemy ją zwiedzić, to warto przeznaczyć na to cały dzień (a nawet więcej). Warto wejść tutaj m.in. do chaty świętego, w których maluchy otrzymają prezenty. Niegrzeczne dzieci też mogą liczyć na “podarki”. Są to… specjalne młynki do mielenia grzechów.

W tym oryginalnym miejscu można poznać także tajniki życia elfów. Maluchy z pewnością doskonale spędzą tu czas bawiąc się w śniegu. To właśnie tutaj zaopiekuje się nimi Pan Bałwanek, z którym pograją m.in. w lodową piłkę. Gdy cała rodzina spędzi aktywnie czas, warto odpocząć i posilić się. Tutaj doskonale sprawdzi się jarmark, w którym znajdziemy szereg pyszności, m.in. lokalne wypieki.

Szwajcaria Bałtowska to dobra lokalizacja także na dłuższy wyjazd. To jeden z najlepszych ośrodków narciarskich w województwie świętokrzyskim.

Zimowa atrakcja nr 4 – Białowieża

A gdyby tak na ferie zimowe wybrać się na Podlasie? Ten przepiękny region Polski robi wrażenie o każdej porze roku. Warto choć raz w życiu przyjechać tu w zimie, by zobaczyć tę porę roku w pradawnym lesie.

Tereny Puszczy Białowieskiej zapierają dech w piersiach – są dzikie, ale przyjazne. Tutejsze dęby pamiętają nawet czasy Władysława Jagiełły! Tereny te zamieszkują żubry, które kojarzą nam się z symbolem Podlasia. Warto wiedzieć, że to właśnie zimą będzie nam o wiele łatwiej wytropić te okazałe zwierzęta niż w okresie wiosny czy lata. Ślady będą bowiem duże i na pewno nie pomylimy je z żadnymi innymi mieszkańcami lasu.

Zresztą Puszcza Białowieska to nie tylko żubry, ale też inne piękne zwierzęta. Można pomyśleć o leśnym spacerze pod okiem przewodnika.

Po intensywnym wędrowaniu można odpocząć w Białowieży – głównym centrum turystycznym. Nie brakuje tu przyjemnych restauracji, noclegów oraz znanych na Podlasiu cerkwi.

Zimowa atrakcja nr 5 – Sandomierz

A może by tak city break w trakcie ferii? Jeżeli nie planujemy dłuższego wyjazdu, to można pomyśleć np. o weekendzie w Sandomierzu. Miasto to słynie z Ojca Mateusza – bohatera popularnego serialu. Jednak tę miejscowość warto odwiedzić nie tylko z tego powodu.

Sandomierz nazywany jest małym Rzymem. I nic dziwnego. Znajdziemy tu średniowieczny rynek, ratusz, zamek na wzgórzu czy okazałe kościoły. Miasteczko to, choć nieduże, jest niezwykle malownicze i daje szereg spacerowych możliwości, m.in. wąwozami. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na wąwóz Królowej Jadwigi.

Zimowe spacery na pewno zahartują całą rodzinę, ale gdy będzie zbyt zimno, można udać się do przyjemnej, ciepłej kawiarni lub… w podziemia. Półkilometrowy labirynt korytarzy po komorach pod miejskimi kamienicami, robi wrażenia! Podziemna Trasa Turystyczna, bo o niej mowa, otwarta jest codziennie.

Atrakcje dla dzieci zimą

Nie każdy może pozwolić sobie na wyjazd zimą. Nie wiadomo też jak będzie wyglądała sytuacja końcem roku i początkiem z racji pandemii koronawirusa. Na szczęście istnieje szereg pomysłów na spędzanie czasu w miejscu zamieszkania. Co można porobić zimową porą?

Świetną propozycję stanowią m.in. łyżwy. Jeżeli nasze dziecko jeszcze nie miało z nimi do czynienia, to warto tej zimy rozpocząć tę fascynującą przygodę. Lodowisko to bardzo atrakcyjne miejsce nie tylko dla dziecka, ale dla całej rodziny!

Można pokusić się też o długie spacery, kulig (jeśli spadnie śnieg), ale też domowe atrakcje – kolorowanki, wycinanki, seanse filmowe, planszówki. Najważniejsze to jak najwięcej czasu spędzać razem, prawda?

Jeżeli nie wiecie jeszcze kiedy są ferie zimowe w tym roku to sprawdźcie koniecznie terminy ferii zimowych 2021- sprawdź.

Wspaniałych chwil z całą rodziną !
Zespół wesolewakacje.pl

Podziel się ze znajomymi
  • 2020-11-20
  • Atrakcje
  • Możliwość komentowania TOP 5 Zimowych atrakcji dla dzieci została wyłączona

Tagi

Zresetuj Hasło