Logo wesolewakacje
Dodaj obiekt
Logowanie

Przewodnik WesoleWakacje.pl

ZNAJDZIESZ TU CIEKAWE I PRZYDATNE WSKAZÓWKI JAK SPĘDZIĆ WAKACJE Z DZIEĆMI W NAJLEPSZYCH MIEJSCACH W POLSCE

Koronawirus a wakacje letnie

Wakacje letnie w czasie pandemii

Bezpieczne wakacje letnie 2021, w czasie pandemii koronawirusa.

Czy w lato 2021 warto udać się na wakacje? Koronawirus nadal zbiera przecież swoje żniwo. Czy wyjazd może okazać się bezpieczny? Tego typu pytania zadaje sobie mnóstwo rodziców. Poniżej rozwiewamy wątpliwości w najważniejszych kwestiach.

koronawirus i wakacje z dzieckiem

Pandemia koronawirusa trwa. I choć w pewnym sensie przyzwyczailiśmy się do niej, to jednak nadal marzymy o czasach “przed”. Wciąż wielu rodziców zadaje sobie pytanie, czy możliwy będzie wyjazd na wakacje letnie. COVID przecież nagle nie zniknie, tym bardziej, że występują problemy z dostępnością szczepionek.

W 2020 roku sporo rodzin zdecydowało się na wyjazd. Warto zdawać sobie sprawę, że w tym roku hotele i inne ośrodki noclegowe będą jeszcze lepiej przygotowane! Świadomość na temat możliwości zakażenia się i samego reżimu sanitarnego jest coraz większa. A to oznacza, że na wakacjach naprawdę będzie można czuć się bezpiecznie. 

Aktualne informacje odnośnie sytuacji związanej z koronawirusem, możecie znaleźć na tej stronie.

Tym czasem sprawdźcie najczęściej zadawane pytania o wakacje w kontekście koronawirusa. Na pewno rozwieją wiele Waszych wątpliwości!

Czy można dokonywać rezerwacji na letnie wakacje 2021?

Oczywiście, że tak. Większość obiektów noclegowych przyjmuje rezerwacje. Warto to zrobić, gdyż zainteresowanie wyjazdami letnimi w Polsce może być bardzo wysokie. Za parę tygodni czy miesięcy może się okazać, że zostaną już do wyboru mało atrakcyjne miejsca.

Czy odzyskamy wpłacony zadatek, gdy okaże się, że z racji obostrzeń wynikających z COVID-19 przyjazd na wakacje będzie niemożliwy?

Jeżeli w związku z pandemią oraz narzuconymi przepisami, pobyt wakacyjny nie będzie mógł zostać zrealizowany, będzie to szczególna okoliczność przewidziana przez ogólnie dostępne przepisy prawa. W związku z tym możliwe będzie rozwiązanie umowy na skutek uwarunkowań, za które nikt nie ponosi odpowiedzialności. Ponadto są obiekty wychodzące z własną inicjatywą i bez problemu dokonuje zwrotu wpłaconego zadatku.

Większość obiektów noclegowych, w związku z trudną sytuacją w biznesie turystycznym, namawia jednak do zmiany terminu, a nie anulowania wycieczki. My również do tego zachęcamy- Zmień termin, nie odwołuj!

bezpieczne wakacje z dzieckiem

Co na pewno warto sprawdzić przed wyborem konkretnego miejsca noclegowego?

Odległość szpitala i ośrodków zdrowia. Warto spytać również w branym przez nas pod uwagę hotelu/ośrodku/pensjonacie o współpracę z lekarzem, zwłaszcza pediatrą. 

Warto także dowiedzieć się więcej o panującym w danym obiekcie noclegowym reżimie sanitarnym. Pracownik ośrodka powinien poinformować nas o wszelkich szczegółach związanych z zabezpieczeniem przed koronawirusem.

Oczywiście każdy z obiektów noclegowych ma obowiązek stosowania się do wszystkich rekomendowanych wytycznych dla hotelu/pensjonatów i obiektów. W wielu ośrodkach wdraża się tzw. kodeksy dobrych praktyk, czyli dokumenty szczegółowo wyjaśniające wprowadzone zasady bezpieczeństwa.

Warto dopytać także o to, jak będą serwowane posiłki. Jeżeli macie duże obawy w tej kwestii, zapytajcie czy możliwe będzie spożywanie dań w pokoju. 

Czy w wakacje 2021 w polskich obiektach noclegowych będą odbywać się animacje dla dzieci?

Na ten moment trudno odpowiedzieć na to pytanie. Wszystko okaże się zapewne tuż przed wakacjami. Ośrodki noclegowe śledzą wszelkie przepisy na bieżąco, więc na pewno będą realizować wszelkie atrakcje, gdy tylko będzie to możliwe. 

Letnie wakacje 2021 już niedługo. Mimo pandemii warto zaplanować wyjazd. W końcu wszyscy zasługujemy na odpoczynek – zwłaszcza najmłodsi. 

Wspaniałych chwil z całą rodziną !
Zespół wesolewakacje.pl

Podziel się ze znajomymi

Tagi

Dodaj Opinie

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Zresetuj Hasło