Logo wesolewakacje
Dodaj obiekt
Logowanie

Przewodnik WesoleWakacje.pl

ZNAJDZIESZ TU CIEKAWE I PRZYDATNE WSKAZÓWKI JAK SPĘDZIĆ WAKACJE Z DZIEĆMI W NAJLEPSZYCH MIEJSCACH W POLSCE

zieleniec ski arena

Zieleniec Ski Arena

Zieleniec Ski Arena – bogata infrastruktura przyjazna narciarzom

Zieleniec Ski Arena to miejsce idealne na narty z dzieckiem. To tutaj właśnie całe rodziny spędzają przyjemnie czas korzystając z wielu atrakcji. Zieleniec Ski Arena stanowi największy kurort narciarski w Kotlinie Kłodzkiej. Jest też jednym z najbardziej imponujących (pod względem rozmiaru i dostępnych opcji) ośrodkiem narciarskim w Polsce. Dlaczego warto tu przyjechać? Czy rzeczywiście to miejsce idealne na narty z dziećmi? Już odpowiadamy!

Trasy i wyciągi Zieleniec Ski Arena
Trasy i wyciągi ośrodka narciarskiego Zieleniec Ski Arena. Fot. zieleniec.pl

Zieleniec Ski Arena – bogata infrastruktura przyjazna narciarzom

Zieleniec Ski Arena położony jest w przepięknym otoczeniu Gór Orlickich oraz Gór Bystrzyckich. Formalnie stanowi natomiast część Dusznik Zdroju. Ośrodek ten, ze względu na nietuzinkowy klimat, to istny raj dla narciarzy, zarówno tych młodszych jak i starszych. Warunki są tutaj często wręcz idealne – śnieg leży niemal przez 150 dni w roku. Stoki opadające na północną stronę oraz niskie temperatury są gwarantami świetnej zabawy i bardzo komfortowej jazdy. Powietrze w Zieleńcu zbliżone jest do alpejskiego i doskonale wpływa na samopoczucie. Sezon narciarski trwa tutaj zazwyczaj od grudnia do kwietnia.

W Zieleniec Ski Arena możemy liczyć na unikalne ukształtowane tereny. Wykorzystano je do stworzenia w stu procentach profesjonalnej oraz kompleksowej stacji narciarskiej. Narciarze mogą korzystać aż z 22 kilometrów tras, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Z jednej strony możemy liczyć na stoki bardzo łagodne, które idealnie nadają się do nauki jazdy, a drugiej na bardziej wymagające zbocza, na których można popisać się swoimi umiejętnościami. Zróżnicowanie sprawia, że można przebywać w Zieleńcu nawet kilka dni (albo tygodni!) i nie będzie nudy.

W miarę doświadczona w jeździe narciarskiej osoba skorzysta z wielu tras – mniej lub bardziej stromych, dłuższych, krótszych, wiodących przez las, położonych na otwartym terenie. Bardziej zaawansowane osoby znajdą nawet Snow park z licznymi przeszkodami. Te elementy mogą wprawiać początkujące osoby w przerażenie. Wiadomo jednak – co kto lubi i jak bardzo preferuje przypływ adrenaliny.

Początkujący nie muszą się o nic martwić. Znajdą kilka oślich łączek i bardzo łagodne stoki. Osoby zaczynające swoją przygodę z jazdą na nartach często podkreślają, że Zieleniec Ski Arena to idealne miejsce dla “raczkujących” narciarzy. Nie tylko pod względem licznych, prostych tras, ale zaplecza dydaktycznego. Szkółki narciarskie, uśmiechnięci i profesjonalni instruktorzy, mnóstwo wypożyczalni – jeżeli chcemy zacząć jeździć na nartach, to tutaj z całą pewnością nam się to uda!

zieleniec
Fot. zieleniec.pl

W sumie znajdziemy tutaj 30 wyciągów narciarskich, 7 nowoczesnych wyciągów kanapowych.

Czy można korzystać z każdego z wyciągów na jeden karnet? Oczywiście, że tak. Zieleniec Ski Arena to miejsce przyjazne – komfort narciarzy na pierwszym miejscu! Dlatego nie ma potrzeby kupowania osobnych wejściówek na poszczególne części. Wystarczy jeden karnet zakupiony na stronie internetowej- aktualny cennik znajdziecie na www.zieleniec.pl/cennik

Zieleniec
Fot. zieleniec.pl

Zieleniec Ski Arena – trasy dla początkujących

Zieleniec Ski Arena to miejsce, które wybiera wielu początkujących narciarzy. To właśnie tutaj mnóstwo osób nauczyło się jeździć na nartach i zakochało się w tej dyscyplinie sportu. Trudno się dziwić! To właśnie w Zieleńcu znajduje się mnóstwo tras dla początkujących.

Na początek warto wybrać Bartusia. To stok szkoleniowy tzw. “ośla łączka”. Jest szeroki i ma niewielkie nachylenie. Został oddzielony od pozostałych stoków i jest oznaczony jako miejsce dla początkujących. Na górę można wjechać za pomocą taśmy oraz wyciągu orczykowego. Wśród opinii na temat Zieleńca, które można znaleźć w internecie, możemy przeczytać, że na Bartusiu każdy czuje się komfortowo oraz bezpiecznie. To idealne miejsca na naukę jazdy na nartach dla najmłodszych. Dziecko nabierze wprawy, a rodzice będą spokojni, że znajduje się na odpowiednio przygotowanym do tych celów miejscu (i pod odpowiedzialną opieką instruktora).

Obok Bartusia znajduje się między innymi Bartuś II. Jak nietrudno się domyślić to stok nieco trudniejszy niż jego pierwszy odpowiednik. Nachylenie jest tam nieznacznie większe oraz na końcu znajduje się nieco węższy podjazd do orczyka. Trudno znaleźć się tam w niebezpiecznej sytuacji, choć mogą pojawić się małe trudności z wyhamowaniem.

Bardzo często na drugim Bartusiu jest o wiele mniej ludzi niż na pierwszym. Warto z tego skorzystać, gdy już poczujemy się nieco pewniej podczas jazdy na nartach.


Zieleniec Ski Arena
Fot. zieleniec.pl

Dla początkujących, choć tych już ciutkę bardziej wprawionych, poleca się stok Mieszko. Nazywany jest “zagłębiem” mieszczącym się obok kościoła, który stanowi znany, charakterystyczny punkt w Zieleńcu. Warto zwrócić uwagę na trasę po prawej stronie kościoła, którą można zjechać do wyciągu orczykowego, albo jeszcze niżej do kanap. Osoby bardzo początkujące zazwyczaj wybierają pierwszą opcję, gdyż nachylenie na dole stoku może wydawać się dość niebezpieczne. Dodatkowo można spotkać tam doświadczonych, szybko jeżdżących narciarzy oraz węższą partię stoku.

Nie zmienia to jednak faktu, że sporo początkujących udaje się w te rejony i nie ma z tym najmniejszego problemu.

Ważne, by dobierać trasy dla siebie i czuć się z tym komfortowo. Gdy osoby początkujące wejdą już na nieco wyższy poziom, to mogą pokusić się na zjechanie trasą numer 18. Wyjeżdża się na nią pomarańczową kanapą. Po drodze warto uważać (zresztą nie tylko na tej trasie) na innych, także tych młodszych narciarzy. W tego typu miejscach początkujący narciarze spotykają się z tymi bardziej doświadczonymi. To może doprowadzić do kolizji, dlatego warto mieć oczy i uszy szeroko otwarte.

Wymienione przez nas trasy są tylko przykładowe – do wyboru mamy znacznie więcej. Każdy znajdzie coś dla siebie. Polecamy przetestować kilka.

Zieleniec dla dzieci
Fot. zieleniec.pl

Zaplecze noclegowo-gastronomiczne w Zieleniec Ski Arena

Opowiadając o Zieleniec Ski Arena nie można zapominać o bardzo bogatym zapleczu noclegowo-gastronomicznym. I znowu – także w tej kwestii każdy znajdzie coś dla siebie.

Większość z nich położonych jest na stoku lub tuż przy stoku co w praktyce umożliwia rozpoczęcie szusowania zaraz po wyjściu z obiektu.

Warto też pamiętać o położeniu ośrodka. Nie chodzi tylko o malowniczą okolicę (która niewątpliwie stanowi jedną z głównych atrakcji, takim widokom nie można się po prostu oprzeć), ale również o to, że wszędzie jest blisko.

Wszystko to co potrzebne narciarzom do szczęścia jest blisko lub na miejscu. Sklepiki, lokale gastronomiczne itd. – z tego wszystkiego można skorzystać w dowolnym momencie w zależności od potrzeby. Nawet w szczycie sezonu, tj. luty-marzec, nie trzeba się obawiać o problemy z zaparkowaniem. Zieleniec Ski Arena został zorganizowany tak, aby pobyt tutaj był przyjemnością. I rzeczywiście o licznych, pokaźnych rozmiarów parkingach można przeczytać w licznych opiniach w internecie.

Restauracja Alpejski Zieleniec
Restauracja Alpejski Zieleniec. Fot. zieleniec.pl

Zieleniec Ski Arena – nie tylko na narty z dzieckiem

Nic dziwnego, że ofertę Zieleniec Ski Arena wybiera coraz więcej rodzin z dziećmi. To miejsce wydaje się wręcz idealne dla tego rodzaju odbiorców. Moc atrakcji dla najmłodszych w tym bogata oferta szkółek narciarskich – to zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wymagających rodziców i ich dzieci.

Oczywiście Zieleniec Ski Arena słynie nie tylko z narciarstwa zjazdowego. To doskonałe miejsce do spędzania czasu również poza stokiem. Najmłodsi mogą na przykład skorzystać z wewnętrznych placów zabaw. A co powiecie na wypróbowanie nart biegówek? To świetna opcja szczególnie dla tych, którzy lubią naprawdę mocno zmęczyć się fizycznie. Biegówki na górzystym terenie są bardzo wymagające. Zawsze można skorzystać z dowolnego wyciągu, wjechać na górę i tam przejechać się trasą wzdłuż granicy. Warto jednak mieć na uwadze, że większość zjazdów nie zwozi ludzi na dół. Jeżeli mamy plan, by wyjechać na górę bez nart albo nie chcemy zjeżdżać nimi na dół, to na drogę powrotną trzeba wybrać pomarańczową kanapę albo gondolę w Nartoramie.

biegówki-zieleniec
Fot. zieleniec.pl

Inne atrakcje? Nie można zapominać o jedzeniu! Wielu turystów, którzy uwielbiają wracać do Zieleniec Ski Arena, poleca zajrzeć do Masarykovej Chaty. To czeskie schronisko, które oferuje tradycyjne potrawy naszych południowych sąsiadów. Ślinka cieknie na samą myśl o smażonym serze albo knedliczkach z owocami. To jest takie pyszne!

W Zieleńcu można skorzystać także z oferty SPA. Takową ma do zaproponowania między innymi Szarotka. Basen, dwie sauny i jacuzzi – takie opcje spodobają się nie tylko dzieciom, ale także rodzicom. Szczególnie po bardzo intensywnym czasie spędzonym na atrakcjach w Zieleńcu.

zieleniec
Fot. zieleniec.pl

Zieleniec Ski Arena – dlaczego warto?

Zieleniec Ski Arena to miejsce doskonałe na spędzanie czasu przez rodziny z dziećmi. Mnóstwo atrakcji i możliwość jazdy na nartach od świtu do późnych godzin wieczornych – w końcu każdy maluch się zmęczy. Trasy są oświetlone, a większość wyciągów jest czynna nawet do 21 (warto jednak pamiętać, że dostępność tych tras po zmroku zmienia się w zależności od sezonu).

Inne zalety? Alpejski klimat, duża ilość wypożyczalni, wszędzie blisko, sztuczne naśnieżanie stoków (choć często nie ma potrzeby, tutaj nie brakuje zazwyczaj śniegu), długi sezon, ogromna ilość szkółek narciarskich, opcja skorzystania z biegówek, przepiękne widoki. Do tego liczne opcje promocyjne i tzw. free ski czyli możliwość wykupienia noclegów razem z darmowym karnetem na wyciągi. Pyszne, lokalne jedzenia, cudowna atmosfera, długie trasy o różnym poziomie trudności i wiele, wiele innych – obok tego miejsca nie można przejechać obojętnie.

Zieleniec Ski Arena śmiało może konkurować z najlepszymi, zagranicznymi ośrodkami narciarskimi. Kurort znajduje się dwie godziny drogi od Wrocławia i około 5,5 godziny drogi z Warszawy, z czego większość trasy pokonuje się drogą szybkiego ruchu.

Nie zapominajmy również, że okolica Zieleńca jest także bardzo atrakcyjna. Można się tu wybrać na dłużej, by zwiedzić Kotlinę Kłodzką i oczywiście odwiedzić naszych południowych sąsiadów. Czechy, do których jest stąd bardzo blisko, to również moc atrakcji!

Zieleniec Ski Arena- przydatne linki

Aktualny cennik- sprawdź

Trasy i wyciągi- sprawdź

Zieleniec Ski Arena- kamera online

Wspaniałych chwil z całą rodziną !
Zespół wesolewakacje.pl

Podziel się ze znajomymi

Tagi

Zresetuj Hasło