Logo wesolewakacje
Dodaj obiekt
Logowanie

Przewodnik WesoleWakacje.pl

ZNAJDZIESZ TU CIEKAWE I PRZYDATNE WSKAZÓWKI JAK SPĘDZIĆ WAKACJE Z DZIEĆMI W NAJLEPSZYCH MIEJSCACH W POLSCE

szczyrk mountain resort

Szczyrk Mountain Resort

Szczyrk Mountain Resort- jeden z największych ośrodków narciarskich w Polsce

Szczyrk położony w Beskidzie Śląskim to urokliwe miasteczko usytuowane w otoczeniu szczytów takich jak Skrzyczne (najwyższy szczyt regionu) oraz Klimczok zapewniających zapierające dech w piersiach widoki o każdej porze roku.

Przez Szczyrk przepływa potok Żylica wprawiając turystów w iście górski klimat. Tutaj z każdego miejsca można dostrzec piękno Beskidów. W drodze na Skrzyczne nie umknie wam widok na Jezioro Żywieckie, a będąc na szczycie, od razu dostrzeżecie Babią Górę.

szczyrk mountain resort
Fot. szczyrkowski.pl

Szczyrk Mountain Resort- infrastruktura narciarska

Ośrodek narciarski Szczyrk Mountain Resort  zlokalizowany jest na zboczach gór Małe Skrzyczne oraz Wierch Pośredni. Dzięki współpracy z Centralnym Ośrodkiem Sportu w Szczyrku oraz Beskid Sport Arena kliencie ośrodków mają do dyspozycji 40 km tras, z których mogą korzystać na jednym wspólnym Skipassie.

Szczyrk Mountain Resort może pochwalić się nowoczesną 10-osobową kolej gondolową oraz dwoma kolejami kanapowymi 6-osobowymi. Śniegu bez względu na pogodę w tym ośrodku zabraknąć  nie może! Zmodernizowany system naśnieżania z ogromnym zbiornikiem wodnym na hali Skrzyczeńskiej, który uwaga! Mieści wodę o powierzchni aż 40 basenów Olimpijskich zapewnia produkcję białego puchu przez cały sezon narciarski.

Centrum Ośrodka-Szczyrk Gondola znajdziemy w dole stacji kolei gondolowej. Tam też znajdują się kasy oraz punkt informacji. Dla gości ośrodka przygotowano parkingi mieszczące łącznie aż 1300 samochodów.

szczyrk mountain resort
Fot. szczyrkowski.pl

Szczyrk Mountain Resort- Jakie atrakcje czekają tu jeszcze na gości?

Ośrodek wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rodzin z dziećmi, oferując ciekawe rozwiązania. Jednym z nich jest możliwość opieki nad dziećmi.

Na dzieci czeka atrakcyjny baby room z profesjonalną opieką animatorki. Rodzice szusują, a dzieci doskonale się bawią- idealne rozwiązanie dla rodziców potrzebujących trochę czasu tylko dla siebie lub rodziców maluszków, które jeszcze mają czas na przygodę z nartami.

W ośrodku działa Akademia Misia Maxa organizująca pięciodniowe kursy nauki jazdy na nartach lub snowboardzie w dwóch przedziałach wiekowych, 4-6 lat oraz 6-12 lat. Gorąco polecamy to aż 5000 m2 wydzielonej strefy szkoleniowej!  

szczyrk mountain resort
Fot. szczyrkowski.pl

Funkcjonuje tu także Szkoła narciarska Szczyrk Ski School, która może pochwalić się darmowymi wjazdami na trasy Szczyrk Mountain Resort dla swoich podopiecznych i to poza kolejnością! Jest to zdecydowanie duże ułatwienie, szczególnie dla osób dopiero się uczących.

W ośrodku czeka na narciarzy również atrakcyjna oferta gastronomiczna. Do dyspozycji gości ośrodek oddaje bar Apres Ski oraz Bistro, a na wysokości 1000 m na Hali Skrzyczeńskiej powstała restauracja Kuflonka. Zasmakujemy tu w daniach regionu przygotowanych z najlepszych składników, jednocześnie rozkoszując się widokami z każdej strony!

Dla rodzin z dziećmi przygotowano atrakcyjną cenowo ofertę – zamawiając danie główne posiłek dla dziecka w niższej cenie.

szczyrk mountain resort
Fot. szczyrkowski.pl

Szczyrk Mountain Resort- trasy narciarskie

Jeśli chodzi o trasy narciarskie zdecydowanie jest w czym wybierać. Oto kilka liczb!

Szczyrk Mountain Resort posiada ok. 25 km różnorodnych tras zjazdowych, w tym 5 km tras oświetlonych zapewniających zimowe szaleństwo po zmroku. By zjazdy były bardziej komfortowe, trasy zostały zmodernizowane m.in. poszerzone.

szczyrk mountain resort
Fot. szczyrkowski.pl

Szczyrk Mountain Resort to łącznie 18 tras zjazdowych, wśród nich 1 czarna, 5 czerwonych i 12 niebieskich. Najdłuższa trasa niebieska Szczyrkowska II liczy 2810 m, a zjazd zaczynamy z wysokości 1000 m n.p.m. .

szczyrk mountain resort
Fot. szczyrkowski.pl

Trasy oświetlone to wspomniana już Szyrkowska II oraz czerwona Sportowa o łącznej długości prawie 5 km są obsługiwane przez kolej gondolową Szczyrk Gondola-Hala Skrzyczeńska. Wybór jest naprawdę duży, tak by zadowolić  każdego miłośnika białego szaleństwa!

szczyrk mountain resort
Fot. szczyrkowski.pl

Szczyrk Mountain Resort- lato

Ośrodek jest czynny także latem. Ten piękny region zachęca malowniczymi szlakami pieszymi. Na szczyt można dostać się również koleją linową. Ciekawostką są dostępne ścieżki dla rowerzystów, na które także można wjechać koleją. Kolej gondolowa umożliwia darmowy wjazd z psami!

Więcej na temat atrakcji latem na stronie

Ścieżki rowerowe-  Szczyrk Enduro Trails by TREK

Szczyrk Mountain Resort- Czy warto się wybrać ?

Jak podsumować tak potężny i nowoczesny ośrodek, jakim jest Szczyrk Mountain Resort?

Możemy być dumni, że w Polsce, a dokładniej w Beskidach mamy taką perełkę narciarstwa. Jeśli kochasz narty lub snowboard pokochasz Szczyrk Mountain Resort. Tutaj nie ma, co więcej, pisać przyjedź i poczuj to na własnej skórze!

szczyrk mountain resort
szczyrk mountain resort

Szczyrk Mountain Resort- przydatne linki

Szczyrk Mountain Resort- Cennik

Szczyrk- Kamera

Jeżeli nie macie jeszcze planów na ferie, to zobaczcie koniecznie terminy ferii zimowych 2021- sprawdź.

Wspaniałych chwil z całą rodziną !
Zespół wesolewakacje.pl

Podziel się ze znajomymi

Tagi

Zresetuj Hasło