Logo wesolewakacje
Dodaj obiekt
Logowanie

Przewodnik WesoleWakacje.pl

ZNAJDZIESZ TU CIEKAWE I PRZYDATNE WSKAZÓWKI JAK SPĘDZIĆ WAKACJE Z DZIEĆMI W NAJLEPSZYCH MIEJSCACH W POLSCE

Ferie zimowe z dzieckiem

Ferie zimowe z dzieckiem

Ferie zimowe z dzieckiem – najlepsze pomysły dla całej rodziny

Ferie zimowe z dzieckiem? Jak to ferie? Przecież dopiero skończyły się wakacje! Już czas zaplanować zimowy wypoczynek. I to z kilku powodów!

Ferie zimowe z dzieckiem w gorach

Ferie zimowe 2021 planowane już w listopadzie 2020? Oczywiście, że tak! To ostatni dzwonek, by wybrać rejon, do którego chcemy się udać i by zarezerwować nocleg. Oczywiście czasy, w których obecnie żyjemy, są niepewne, ale to wcale nie oznacza, że mamy nie myśleć pozytywnie. Planujmy udane ferie zimowe z dzieckiem jak najszybciej – będzie na co czekać! Szczególnie nasza pociecha będzie z utęsknieniem wypatrywać tego niezwykłego czasu.

Ferie zimowe narty z dzieckiem

Ferie z dziećmi w 2021

Nasze pociechy wymagają bardzo dużo obecności i zaangażowania rodziców. Jednak w ferworze codziennych zajęć bardzo trudno wygospodarować odpowiednią ilość czasu dla dzieci. Na szczęście przychodzą takie okresy jak ferie zimowe, gdzie możemy spędzić mnóstwo czasu z pociechami. Warto już teraz planować te niezwykłe chwile. Wiecie już gdzie spędzicie ferie zimowe z dziećmi? Mamy sporo ciekawych propozycji, w tym także te dla rodzin niejeżdżących na nartach. Gotowi? : )

Ferie zimowe

Ferie z dzieckiem w górach

Ferie zimowe od razu kojarzą się z górami i białym szaleństwem. Mnóstwo dorosłych i dzieci jeździ na nartach. Trudno się dziwić – to bardzo przyjemne i angażujące hobby, które rozkwita właśnie w okresie ferii zimowych. Wówczas stoki narciarskie są gęsto uczęszczane przez uczniów i ich rodziców z całej Polski.

Tatry, Górny Śląsk, Beskidy… Opcji jest naprawdę wiele. Warto pomyśleć o takiej opcji również wtedy, gdy nasze dzieciaki nie potrafią jeździć na nartach. Ferie to doskonała okazja, by wreszcie się nauczyły. Na większości stoków narciarskich funkcjonują szkółki. Można do takowej zapisać pociechę lub skorzystać z indywidualnych lekcji z instruktorem. By mieć pewność, że trafimy do otwartej szkoły, która cieszy się zaufaniem, warto wybierać znane bazy turystyczne.

Miejscowości, w których narciarstwo jest bardzo popularne i rozwinięte to przede wszystkim:

– Krynica-Zdrój – Jaworzyna Krynicka, 8 tras głównie dla zaawansowanych, warto o tym pamiętać, jeżeli dopiero zaczynamy przygodę ze zjeżdżaniem,

– Dwie Doliny – dwa miasta Wierchomla i Muszyna, połączone siecią tras i wyciągów, 9 tras zjazdowych, 2 wyciągi krzesełkowe, 7 orczykowych,

– Szczyrk – 3 ośrodki narciarskie (Szczyrk COS, Szczyrk Mountain Resort, Beskid Sport Arena), niewielkie, ale modernizowane stacje, wszystkie stacje dostępne na jednym skipassie, łącznie ponad 40 km zróżnicowanych tras,

– Szklarska Poręba – 5 tras o łącznej długości 12 km, trasy naśnieżane, 3 koleje linowe i 5 wyciągów,

– Wisła – brak jednego dużego ośrodka, ale wiele mniejszych, duża różnorodność niewielkich tras,

– Kasprowy Wierch – 2 trasy, trasy tylko dla osób zaawansowanych (!), wyjątkowy wysokogórski klimat, porównywany z alpejskim, wspaniałe widoki.

ferie zimowe z dzieckiem
Wyciąg narciarski w Szklarskiej Porębie. Fot. szklarskaporęba.pl

Ferie zimowe to nie tylko narty

Wyżej wymienione miejscówki są świetne nie tylko ze względu na szkółki, czy różnorodne stoki narciarskie. Jak to mówią: nie samymi nartami człowiek żyje. Po białym szaleństwie można skorzystać z innych atrakcji. A w tych zimowych kurortach jest ich najwięcej. I szczególnie odpowiadają potrzebom maluchów.

Na co szczególnie warto zwrócić uwagę? Wróćmy do powyższych kurortów:

– Krynica – szlaki piesze i nordic walking (także w zimie), Jaworzyna Krynicka z gondolą, Góra Parkowa z rajskimi ślizgawkami, park zabaw dla dzieci Zuzunia w Krynicy, Park Linowy i paintball, sankostrada, gokarty,

– Dwie Doliny – Szlak Architektury Drewnianej, spacer w koronach drzew, Popradzki Park Krajobrazowy, wody mineralne, Klasztor Sióstr Klarysek i Ołtarz Papieski, lodowisko, gokarty, loty widokowe, Jezioro Rożnowskie,

– Szczyrk – Kanapowa Kolej Linowa, pływalnia, stajnia Eliksir, możliwość wzięcia udziału w kuligu, lodowisko,

– Szklarska Poręba – Wodospad Kamieńczyka, osada poszukiwaczy skarbów, Muzeum Mineralogiczne, Dinopark, Rodzinny Park Rozrywki Esplanada, Chata Walońska, Park Ducha Gór, Chybotek (zespół granitowych bloków), huta szkła, Karkonoskie Centrum Edukacji Ekologicznej, Muzeum Ziemi Juna, Tajemnicza Studnia, Muzeum Sentymentów, Kolej Izerska,

– Wisła – kolej linowa na Czantorię, Muzeum Beskidzkie, Leśny Park Niespodzianek, Park Dinozaurów w Ustroniu, Muzeum Turystyki Górskiej na Przysłopie, Rynek w Wiśle, Muzeum w Ustroniu, Ścieżka Rycerska Wokół Czantorii,

– Kasprowy Wierch – Zakopane – Reptarium (zwierzęta egzotyczne), Papugarnia, Krupówki, Myszogród (miniaturowy świat myszek), Aqua Park, Muzeum Stylu Zakopiańskiego, zjazd ze skoczni narciarskiej Wielka Krokiew, Gubałówka, Park śnieżnych zabaw, Snowlandia, Morskie Oko, Wielka Krokiew.

ferie zimowe z dzieckiem
Krupówki zimą. Fot. tatrzanskieatrakcje.pl

Co robić z dzieckiem w ferie?

Oczywiście nie wszyscy będą planować wyjazd na ferie zimowe. Po pierwsze – kwestie finansowe, szczególnie teraz w trudnym pandemicznym czasie, mogą być powodem.

Inna przyczyna? Brak czasu. Może się też okazać, że nadal będą istniały obostrzenia, które skutecznie będą hamować nas przed wyjazdami. Jeżeli się okaże, że musimy zostać w swojej miejscowości, głowa do góry. Pomysłów na wspólne spędzenie ferii w domu jest cała masa.

Planszówki, karty, kolorowanki, seanse filmowe, wspólne gotowanie, wyjścia na spacer. Warto zaplanować sobie ten niezwykły czas, tak by codziennie zapewnić sobie i dzieciakom super atrakcje.

Przede wszystkim jednak potraktujmy te chwile jako te wyjątkowe – gdzie możemy być razem jako rodzina i świetnie się bawić. Udanych ferii!

Jeżeli szukacie jeszcze jakiegoś fajnego miejsca na ferie to najpierw sprawdźcie koniecznie terminy ferii zimowych 2021- sprawdź.

Wspaniałych chwil z całą rodziną !
Zespół wesolewakacje.pl

Podziel się ze znajomymi

Tagi

Zresetuj Hasło